Synoda o synodalitě

Farnost Přidáno: 26. listopadu 2022

Tato zpráva byla skryta 16. prosince 2022 a již není aktuální

je stále živá. Může se zdát, že vše již skončilo, ale není tomu tak. V sobotu 19. 11. se setkali vedoucí farních synodálních skupin v Brně. Děkujeme zástupcům naší farnosti (Jaroslav Jiruše, Josef Půlkrábek, manželé Vykydalovi), kteří byli na místě a určitě se s vámi rádi v osobním rozhovoru podělí o zkušenosti. Setkání uvedl biskup O. Pavel Konzbul, který představil závěry diecézní synody. Zároveň však nastínil i opatření v diecézi, která na výstupy diecézní synody reagují. Jako příklad lze uvést zřízení diecézní pastorační rady, kam budou povoláni i laici. Nechyběla práce ve skupinách, kdy se diskutovalo nad zadanými tématy, její výsledek si můžete přečíst zde.

Veškeré informace můžete sledovat na stránkách brněnského biskupství, ale také si postupně číst dokumenty, které jsou vyvěšovány v první nástěnce v předsíni.

Nejdůležitější však zůstává na nás samotných. Synodální proces se týká každého z nás. Jde o proces, který stojí na společenství, spolupráci a naplňování poslání církve. Do všech těchto oblastí je povolán každý z nás svátostí křtu, svátostí biřmování a eucharistie.