Milí farníci a všichni kolem dobré vůle! :

Děkuju všem, kdo se v těchto dnech nasazujete, často velmi obětavě, do služby potřebným! Nebudu zde vypočítávat kdo všechno a co všechno, protože nebeský Otec to ví. A to stačí. Děkuju i všem, kdo se za ty všechny nasazené v terénu modlíte a povzbuzujete. Služba druhým je naší ctí. Kdo pomáhá, nehazarduje!  Na přímluvu svatého Josefa žehná Otec Jiří

Pomáháme Blansku

Farnost

Blanenští skauti spojili síly s naší farností a vytvořili po dohodě s Městem Blansko kontaktní stránky: pomahame-blansku . Na nich se evidují dobrovolníci i zájemci o pomoc zejména pro tři akutní oblasti: šití ochraných roušek, hlídání školních dětí a pomoc seniorům v komunikaci s veřejným prostorem... Šití už několik dní intenzivně běží, díky ženám z naší farnosti a dalším dobré vůle, od pátku 20.3. se zřizuje další síť dobrovolných švadlen pod vedením města: "Město šije"... Skauti a další dobrovolníci jsou připraveni pomoci s hlídáním dětí rodičům, kteří to nutně (i jednorázově) potřebují, protože pro hlídání dětí pracovníků IZS a sociálních služeb je vyčleněná škola a školka na Rodkovského. Naše farnost k tomu poskytuje zdarma komunitní dům Lotos. Děti mohou například v učebně sledovat i vzdělávací pořad České televize "Učí Telka". Skauti jsou také připraveni pomoci seniorům s komunikací s "venkem" (nákup, lékárna apod.). Vše na: pomahame-blansku

Přidáno: 19.3.2020