Velikonoční klapání

Tato zpráva byla skryta 20. 4. 2019 a již není aktuální
Zveme všechny muže, chlapce, kluky všeho věku ke společnému klapání městem na Velký pátek, a to po obřadech. Sraz před kostelem.
Bílá sobota 7:30 hod. Na Bílou sobotu vyjde průvod klapačů a řehtačů od kostela přesně v 7:30 hod. Toto klapání má na starosti 9. skautský oddíl Cesta s blanenskými ministranty. Zveme všechny chlapy, mladé i staré.
Připomeňme si smysl velikonočního klapání. Od ...mše svaté na Zelený čtvrtek po slavnost Vzkříšení na Bílou sobotu umlkají z úcty ke Kristovu utrpení kostelní zvony. Zvonění je nahrazeno klapáním (připomíná zatloukání hřebů do Kristova kříže) a řachtáním (připomíná chechtání posmívajících se na křížové cestě). Už tradiční velikonoční klapání v Blansku bude pokračovat i letos. Klapaček je díky péči Jana Pořízka - Bobra dostatek, příchozí si je mohou vypůjčit na místě.
Přidáno: 1.4.2019