Velikonoční klapání

Tato zpráva byla skryta 20. 4. 2019 a již není aktuální
Zveme všechny muže, chlapce, kluky všeho věku ke společnému klapání městem na Velký pátek, a to po obřadech. Sraz před kostelem.
Bílá sobota 7:30 hod. Na Bílou sobotu vyjde průvod klapačů a řehtačů od kostela přesně v 7:30 hod. Toto klapání má na starosti 9. skautský oddíl Cesta s blanenskými ministranty. Zveme všechny chlapy, mladé i staré.
Připomeňme si smysl velikonočního klapání. Od ...mše svaté na Zelený čtvrtek po slavnost Vzkříšení na Bílou sobotu umlkají z úcty ke Kristovu utrpení kostelní zvony. Zvonění je nahrazeno klapáním (připomíná zatloukání hřebů do Kristova kříže) a řachtáním (připomíná chechtání posmívajících se na křížové cestě). Už tradiční velikonoční klapání v Blansku bude pokračovat i letos. Klapaček je díky péči Jana Pořízka - Bobra dostatek, příchozí si je mohou vypůjčit na místě.
Přidáno: 1.4.2019

Informace

Jáhenské svěcení 22.6.


Přejezd přes koleje bude zcela uzavřen!!


Diecézní pouť rodin - Žďár n. S. - klášter 31.8.


Národní pouť do Říma


Nový Plášť a Pláštík


Příprava našeho kostela sv. Martina na výročí 880 let


Letňáky 2019


PŘIHLÁŠKA a rozvrhy náboženství a dalších aktivit farnosti

Dlouhodobá

Kroužky ve farním centru

Dlouhodobá

Farní rada pro léta 2017-2022

Dlouhodobá

Charitní linka důvěry opět nonstop

Dlouhodobá

Upozornění Městské policie Blansko...

Dlouhodobá

Právní prohlášení

Dlouhodobá

Dlouhodobé informace

Ohlédnutí za akcemi

LOTOS - jak šel čas do požehnání 16.6.2019

15. června 2019
Díky fondům Eu (program IROP), podpoře MMR ČR a příspěvkům dobrodinců se podařilo postavit v letech 2017-2018 (příprava začala už v roce 2016) ve spodní části farního areálu dům, ve kterém najdou prostor všichni, kdo se chtějí něco naučit a přitom prožít dobré vztahy...


Noc kostelů 2019

30. května 2019
Jeden z mnoha dojmů, které v návštěvnících zanechala Noc kostelů, bylo vystoupení žáků Základní školy Salmova.


Divadlo ke dni maminek

29. května 2019
Drakaťák připravil maminkám dárek k jejich svátku.


Farní pouť

8. května 2019
Setkání plné lásky, pokory a oběti


Návštěva výrobny hostií

29. dubna 2019
Prvokomunikanti navštívili výrobnu hostií v Bílé Vodě.

Více článků