Od pondělí 11. března do čtvrtka 11. dubna je plánované malování kostela. Více informací

Malování kostela od 11.3. a jeho uzavření pro veřejnost

Malování je naplánováno ve dnech 11.3. (pondělí po 1.neděli postní) až 11.4. (čtvrtek před Květným pátkem). Z tohoto důvodu bude v tomto období kostel pro veřejnost uzavřen! Fungovat bude jen “dětská kaple”, kde bude svatostánek a eucharistie. Čtvrteční eucharistické adorace budou proto probíhat v dětské kapli v kostele. Ostatní bohoslužby (včetně křížových cest a svátosti smíření) budou na Katolickém domě.

Bohoslužby budou ve velkém sále, přísálí bude sloužit jako “dětská kaple”. Na balkón bude umožněn přístup jen varhaníkovi a sboru. "Presbytář” bude na jevišti. Sakristie pro kněze i ministranty bude v prostorách za jevištěm. Katolický týdeník a svěcená voda budou na pultu v baru. Zpovídat před bohoslužbami se bude v kanceláři č.2 (hned za vchodem na KD). Bezbariérový přístup (zejména pro kočárky) bude zajištěn kolem Charity (sousedního Okna dokořán) a následně vstupem od Orla do přísálí.

Prosím o pozornost všechny, kdo mají zamluvené úmysly na mše svaté v tomto období: při mši svaté se neponesou obětní dary, nebude tedy obětní průvod!

Počítejte prosím s tím, že budete muset - zejména mladší - při bohoslužbách stát. Židlí je sice na KD dost, ale místa ne. Věříme, že budou stačit v neděli obvyklé 2 mše svaté, abychom se všichni na nich mohli vystřídat. Pokud by se o první neděli v těchto podmínkách (17.3.) ukázalo, že jsou prostory nedostatečné, budou v dalším období bývat 3 mše svaté (třetí místo Olomučan).

Uklízecím skupinám děkujeme za službu i během tohoto období. Informace o úklidu KD podá paní Rittrová. Další informace budou zveřejňovány.
Přidáno: 18.2.2019