Od pondělí 11. března do čtvrtka 11. dubna je plánované malování kostela. Více informací

Zásvětná pouť do Sloupa

Tato zpráva byla skryta 12. 8. 2018 a již není aktuální
Zásvětná pouť naší farnosti do Sloupa je součástí života farnosti již dlouhou řádku let. Slovní spojení zásvětná pouť je pro mnohé z nás už jen formalita, kterou možná ani nevnímáme. Zastavme se nad významem těchto slov na chvíli. Zasvětit se znamená oddat se, pouť má potom svůj základ v putování, Sloup je místem, kam už mnoho let přichází lidé k soše Panny Marie Bolestné. Když tedy máme možnost jako farnost putovat do Sloupa, abychom si znovu připomněli, že Panna Maria je příkladem oddanosti života Bohu, využijme to. Zapomeňme na vlastní auto. Sbalme baťůžek se svačinkou, pár drobných na jízdenku a putujme aspoň část cesty mezi Blanskem a Sloupem pěšky. Odměnou nám bude pohled na krásu stvoření, kterou nám Bůh zanechal v přírodě. Zároveň ve společné modlitbě pěších poutníků poneseme v srdcích i ty členy farnosti, kterým možnosti nedovolují vyrazit pěšky.
Přidáno: 6.8.2018