Noc kostelů

Kostel sv. Martina Mapa

Program pro děti
15:00 v areálu fary, na věži a v kostele
Tvoření na farním dvoře a poznávání okolí kostela podle fotoprůvodce.
Prohlídka kostela a věže
15:00 - 16:00 (kostel), 15:00 - 18:00 (věž)
Nabízíme možnost návštěvy kostela s místním průvodcem (20 min. intervaly) a také prohlídku věže kostela s výhledem na město (20 min. intervaly, skupina do 10 osob)
Hudba v kostele
16:00 - 18:30 v kostele
V kostele vystoupí sbor Základní umělecké školy Blansko (od 16:00). V je vystřídá 17:00 sbor Základní školy Salmova Blansko. Na závěr uslyšíme v 17:45 schóla blanenské farnosti MartiniBand, která potom doprovodí i následující bohoslužbu.

Bohoslužba
18:30 v kostele
Bohoslužba je přizpůsobená dětem a obohatí všechny generace. Při mši zazpíváme písně spolu s naším Martini Bandem.
Zarámovaná přehlídka kostelních předmětů
19:30 v kostele
Netradiční prohlídka liturgických předmětů a zařízení kostela
Ticho jako v kostele
20:30 v kostele
Rozjímavá modlitba se zpěvy a modlitbami pro všechny generace, které chtějí zakusit ztišení i hluboký duchovní prožitek. Také bude příležitost zaposlouchat se do prastarého ticha kostela. Souběžně bude možnost rozhovoru s knězem v boční kapli. Meditace bude zakončena požehnáním.
Požehnání na cestu
Zakončení a spojené s požehnáním pro všechny.
Konání této akce podpořili: