Milí farníci a všichni dobré vůle.Letos na podzim už to není stejně jako na jaře. A přesto bych chtěl Vás všechny povzbudit: nebojte se! Nedivejte se na televizi, statistiky a prognózy, ale druhým lidem do očí, na Pána Ježíše, na Matku Boží pod křížem a uvidíte,jak se bude všechno měnit k dobrému! A jak jsem uvedl už na jaře: Služba druhým je naší ctí. Kdo pomáhá, nehazarduje! Na přímluvu sv. Josefa vám žehná Otec Jiří Více

Společně u jednoho stolu

Podzimní dekorace - probíhá právě teď u vás doma

V dnešních dnech se nemůžeme sejít u jednoho stolu společně, ale vy doma se sejít u stolu můžete.

Spadané listy jsou skvělý materiál pro domácí tvoření.

svícen z listí

Těšíme se na fotky vašich výrobků (zachovalova@dieceze.cz)

Brzy se můžete těšit na další inspirace ...


Tažený štrůdl - proběhlo v září


Týden tvořivých dílen - proběhlo během prázdnin


Společně u jednoho stolu znamená setkání, obdarování, předání zkušeností a něco navíc, co se těžko popisuje. V dnešní době internetových návodů se v našem projektu opět vracíme k předávání zkušeností tváří v tvář. Proč? Protože jedině tak, je možné předat osobní zkušenost a vlastní zkušenost získat. U jednoho stolu je prostor pro otázky a odpovědi, rady a objevování skrytých tajů daných činností. Společně a nenásilnou formou se kultivuje mluvený projev, kritické myšlení, mezilidské vztahy napříč generacemi a vytváří se přátelská atmosféra.

 

Společně u jednoho stolu už jsme se naučili péct plněné perníčky, trubičky, uvázat a ozdobit adventní věnec, uvařit paštiku. 

 

Aktivity Společně u jednoho stolu jsou realizovány za finanční podpory Jihomoravského kraje.