Outdoorová křížová cesta

Křížová cesta v přírodě nebo ve městě, v prostoru volně a kdykoliv dostupném pro všechny.

Naše farnost ve spolupráci se skauty připravila několik variant outdoorových křížových cest.

Texty najdete např. zde

1. Křížové cesty v městském terénu (dostupné pro seniory, méně pohyblivé a rodiny s kočárky)

• u kostela sv. Martina v Blansku

• blanenský zámecký park, kde jsou jednotlivá zastavení označená dřevěným křížkem s číslem. Začátek křížové cesty je u brány nad galerií.

2. Křížové cesty v mírně náročném terénu

• Staré Blansko - zastavení jsou již odstraněna!

• Sloupečník - jednotlivá zastavení jsou značena dřevěným křížkem a doplněny i textem u jednotlivých zastaveních.

• Písečná - křížová cesta začíná při vstupu do lesa u zkratky k ČKD, zastavení jsou značena dřevěným kolečkem na stromě.

3. Křížové cesty v náročném terénu (kopce, lesy, ...)

• Palava - křížová cesta začíná za dětským hřištěm/Myslivnou/, zastavení jsou značena dřevěným křížkem s číslem zastavení.

• Klepačov - začátek naproti autoservisu, zastavení jsou (až na poslední) po pravé straně cesty. Odkaz na mapy.cz.

4. Stezka kolem Ráječka provázená Křížovou cestou

S prvními jarními dny vás můžeme konečně pozvat na slíbenou stezku, která je pro děti i dospělé. Má krásná místa s výhledy, protkaná tvořivými aktivitami pro děti a kříži, které jsou připraveny pro modlitbu křížové cesty. Začátek je na Trávníkách (v dřevěném přístřešku - zde se dozvíte veškeré informace)

Trasa kopíruje náročnější terén kolem Ráječka...lze ji absolvovat i po částech...s kočárkem se dostanete ke všem stanovištím, ale nelze projet celou trasu dle mapy. Pozvěte své blízké a užijte si krásné slunné dny v okolních lesích, loukách a polích. Snad se trasa bude líbit...

Nabízíme i text Křížové cesty.

5. Křížová cesta v části obce Jestřebí

V Rájci-Jestřebí je také nová křížová cesta v přírodě. Celá cesta je dělaná ručně. Začátek cesty je na kopci v části Jestřebí (˝Horce˝). Přesněji se začátek nachází v horní části Horky. Na začátku lesa (kousek za malou lavičkou), je křižovatka lesních cest a dáte se doprava. Po asi 20 metrech je tam hrob/pomník jednoho chlapce a tam u toho místa ta křížová cesta začíná (49.4141047N, 16.6202944 E). Křížová cesta poté pokračuje asi 200m po cestě.