Outdoorová křížová cesta

Křížová cesta v přírodě nebo ve městě, v prostoru volně a kdykoliv dostupném pro všechny.

Naše farnost ve spolupráci se skauty připravila několik variant outdoorových křížových cest.

Texty najdete např. zde

1. Křížové cesty v městském terénu (dostupné pro seniory, méně pohyblivé a rodiny s kočárky)

• u kostela sv. Martina v Blansku

• blanenský zámecký park, kde jsou jednotlivá zastavení označená dřevěným křížkem s číslem. Začátek křížové cesty je u brány nad galerií.

2. Křížové cesty v mírně náročném terénu

• Staré Blansko - zastavení jsou značena bílou A4 s křížem číslem zastavení, odkaz na mapy zde
    • někdy je možná začátek třeba hledat v cíli

• Sloupečník - jednotlivá zastavení jsou značena dřevěným křížkem a doplněny i textem u jednotlivých zastaveních.

• Písečná - křížová cesta začíná při vstupu do lesa u zkratky k ČKD, zastavení jsou značena dřevěným kolečkem na stromě.

3. Křížové cesty v náročném terénu (kopce, lesy, ...)

• Palava - křížová cesta začíná za dětským hřištěm/Myslivnou/, zastavení jsou značena dřevěným křížkem s číslem zastavení.

• Klepačov - začátek naproti autoservisu, zastavení jsou (až na poslední) po pravé straně cesty. Odkaz na mapy.cz.

4. Křížová cesta u sousedů - Jestřebí

Skauti z Rájce-Jestřebí (konkrétně Kryštof :) vytvořili také jednu křížovu cestu v přírodě. Celá cesta je dělaná ručně. Začátek je na kopci v Jestřebí (˝Horce˝). Přesněji se začátek nachází v horní části Horky. Na začátku lesa (kousek za malou lavičkou), je křižovatka lesních cest a na ní je třeba se dát doprava. Po asi 20 metrech je tam hrob/pomník jednoho chlapce a tam u toho místa ta křížová cesta začíná (49.4141047N, 16.6202944 E). Křížová cesta poté pokračuje asi 200m po cestě.

• Bohoslužba svátosti smíření
    4. 3. od 14:30 do 17:30