Dětem

Katecheze v rodině

Rodiče jsou často prvními lidmi, kteří děti seznamují s křesťanstvím. Rodiče jsou ti, kdo doprovází své děti po celý život a předávájí jim křesťanské hodnoty. Protože nyní není možná výuka náboženství ve školách nachystali jsme pro vás materiály, u kterých se můžete s dětmi zamyslet, vrátit se k biblickému textu a popovídat si o různých tématech z pohledu křesťana.

Biblický text pro tento týden: Mk 4, 1-20, 35-41, soubor s obrázky JE MOŽNÉ SPÁT PŘI BOUŘI? a zde hledání rozdílů pro zkrácení krátké chvíle. K tématu je připraveno video v archívu ČT - pořad "Biblická pátrání"

Citát pro tento týden: "Naše dokonalost spočívá z velké části v tom, jak dovedeme navzájem snášet své nedokonalosti." sv. František Saleský

V odkazech je skrytý i úkol. Pokud se vám podaří najít a vyřešit, zašlete jej na email zachovalova@dieceze.cz


NEDĚLNÍ KVÍZ

PUZZLE 1  2  3


NÁŠ SPOLEČNÝ DOMOV

Projekt připravilo Diecézní katechetické centrum Biskupství brněnského. Cílem projektu je pomoct aktivně prožít rok Laudato si (Encyklika papeže Františka). Zapojte se! Využijte svůj čas k péči o náš společný domov! Projekt trvá od 24. 10. 2020 do 24. 5. 2021. Inspirace najdete také na fb stránkách projektu.


Výuka náboženství online

je do 30. 1. pozastavena - více informací

Pokud máte dotazy, ozvěte se pastorační asistentce Vendě Zachovalové (zachovalova@dieceze.cz)